Рекомендації “Допоможіть дитині стати щасливою і здійснити свої мрії”

12.Жов.2018
Рекомендації “Допоможіть дитині стати щасливою і здійснити свої мрії”
  • Я тебе люблю. Дитина має вірити в те, що люблять її саму, а не «за щось». Ніколи не пов’язуйте свою любов до дитини з певними умовами або з тим, що дитина робить: «Спочатку прибери в кімнаті, а потім я обійму тебе.», «Ти мені збрехав, тепер я тебе не люблю!» тощо. Дитині буде більш зрозуміло, якщо ви запевните її в своїй любові, а потім вкажете на проступок: «Я дуже тебе люблю, але мене засмучує, що ти ображаєш братика».
  • Я радий(-а), що ти в мене є. Дитина дошкільного віку вірить, що може впливати на навколишній світ. Саме тому вона часто вважає себе відповідальною за те, що відбувається навколо, наприклад, за родинні негаразди, непорозуміння, сварки тощо. За таких умов їй потрібно ще більше впевненості в тому, що ви щасливі тому, що вона у вас є. У жодному разі не висловлюйтеся накшталт: «Це все через тебе!», «Якби ж тебе не було взагалі…». Адже навіть якщо ви одразу попросите вибачення за ці слова, і дитина вам щиро пробачить, вони все одно назавжди залишать відбиток в її серці.
  • Я тебе розумію. Для дитини велике горе, коли вона загубила улюблену іграшку чи посварилася з другом. У такому разі ваш син чи донька потребує співчуття і втіхи. «Підбадьорювання» типу: «Це ж усього лише іграшка (дрібничка)!» або «Навіщо тобі той ображаймо?!», дитина не розуміє.
  • Ти все зможеш. Дітям завжди потрібні заохочення і схвалення. Вислови «Добре зробив!», «Я впевнений, ти впораєшся!», «Ми тобою пишаємося» тощо надихають дитину. Натомість ярлики накшталт: «плакса», «тюхтій», «невдаха» або «Не вмієш за себе постояти» – підґрунтя для комплексів. Також поширеною помилкою надто турботливих батьків є допомога і захист своєї дитини під час будь-яких негараздів. Навіть запевняючи дитину в тому, що вона доросла і самостійна, такі батьки замість неї «розбираються» з її кривдником, часто не шукаючи причин конфлікту; контролюють взаємини з її друзями. Однак, щоб уміти пристосуватися до життя, дитина має самостійно вирішувати проблеми. Тому завдання батьків – пояснити, направити, порадити, як знайти вихід з тієї чи іншої ситуації, але не робити це замість дитини. Ви надасте дитині моральну опору, якщо зміните фразу «Ліпше я це зроблю!» на «Спробуй іще раз, я впевнений, що у тебе все вийде».
  • Я тобі довіряю. Дитина з великим запалом прагне виправдати наданий їй кредит довіри. Не зважайте, якщо у неї не все виходить, ліпше похваліть за спробу зробити щось правильно. Наступного разу ваш син чи донька уникатиме попередніх помилок. Якщо ж дитина постійно чує вислови на зразок: «На тебе не можна покластися…», «Із тобою ніколи не знаєш…», не дивуйтеся, якщо вона замкнеться в собі або робитиме все навпаки, бо ж від неї все одно нічого іншого не очікують. Дитина, якій щиро та розумно довіряють у сім’ї, виросте лагідною та доброю, дотримуватиметься визначених суспільством норм.
  • Ми завжди з тобою. Упевненість дитини в тому, що батьки їй завжди прийдуть на допомогу, дасть змогу багато що подолати і повірити у власні сили.

      За матеріалами журналу Практичний психолог: Дитячий садок

 

Шановні батьки!

Дитина виростає щасливою і впевненою в собі, коли відчуває вашу підтримку.Адже їй важливо постійно отримувати позитивні «послання» від близьких дорослих. Пам’ятайте про поєднання слів підтримки з відповідними вчинками і ваша дитина буде відчувати себе щасливою.

 

Матеріали підготувала

Людмила Володимирівна Ковальова, практичний психолог

 

 

 

 

error: Content is protected !!