Матеріально-технічне забезпечення

Матеріально-технічне забезпечення

Житомирський центр розвитку дитини № 53 «АБВГДЕЙКА» функціонує з 1993 року, є правонаступником дитячого ясел-садка №53 та експериментального дошкільного навчального закладу №53 «АБВГДейка».
    Форма власності: комунальна. Власник: територіальна громада міста Житомира в особі Житомирської міської ради.
    ЖЦРД №53 – заклад комбінованого типу для дітей віком від 2 до 6 (7) років потужністю 254 місця. Загальна площа власної території та будівлі становить 4236,8 кв.м.
    У закладі функціонують 13 груп. Із них: 2 групи для дітей віком від 2 до 3 років; 2 логопедичні групи для дітей з вадами мовлення; 3 групи для дітей віком від 3 до 4 років, 3 – для дітей віком від 4 до 5 рокі, 3 – для дітей віком від 5 до 6 років. Деякі дошкільні групи інклюзивні. Крім основного складу дітей, до них зараховується 1-2 дитини з ООП (особливими освітніми потребами) згідно встановлено порядку, залежно від рівня підтримки.
    Зовнішня територія закладу розташована у спокійному районі міста.Ізольована огорожею по всьому периметру. В темну пору доби територія дитячого закладу оснащена штучним освітленням. Наявні зелені насадження, асфальтовані доріжки навколо будівлі. Для кожної групи опорядковано окремий простір ігрового майданчика з павільйоном, пісочницею, ігровим та спортивним обладнанням для ігор і навчання дітей на свіжому повітрі.
   ЖЦРД №53 розміщується в типовій двоповерховій будівлі з прибудовою закритого плавального басейну. В будівлі розташовано 13 ізольованих один від одного групових осередків. В кожному осередку передбачені: роздягальна, ігрова, спальня, буфетна, умивальня, туалет, які фізично безпечні для дітей дошкільного віку. ЖЦРД № 53 має власний харчовий блок, професійних кухарів, які забезпечують дітей гарячим триразовим харчуванням. Режим харчування передбачає інтервали між прийомами їжі не більше 3-4 годин.
    З метою максимально можливої індивідуалізації освітнього процесу облаштовано спеціальні приміщення: музична зала для занять музичною діяльністю; спортивна зала – для занять фізичною культурою, басейн – для
занять з плавання; художня студія – малюванням і ліпленням; ресурсна кімната – для надання допомоги дітям з особливими потребами; мінімузей –для ознайомлення з національним побутом і культурою;кабінети практичного психолога і соціального педагога, в яких діти та їх батьки мають можливість безкоштовно отримати індивідуальну психолого-педагогічну допомогу чи консультацію.

 Внутрішній простір осередків, залів, басейну та кабінетів забезпечені кількістю меблів та обладнання, достатнім для одночасного максимально комфортного користування, зручні та відповідають віку дітей. В інтер’єрі внутрішнього і зовнішнього просторів відсутні небезпечні предмети, які можуть зашкодити здоров’ю дитини.
    Для безпеки дітей дошкільний заклад обладнаний: системою відеоспостереження за територією і на входах в будівлю; системами пожежної безпеки і «Повітряна тривога». Наявний медичний блок і кваліфіковані медичні сестри, які забезпечують контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог.
  В підвальному приміщенні основної будівлі облаштовано найпростіше укриття площею 366 кв.м., забезпечене централізованим водопостачанням, каналізаційною системою, електропостачанням, опаленням, евакуаційним
освітленням, Інтернетом, меблями та ігровими матеріалами.
    Персонал дошкільного закладу неперервно працює над створенням умов, які надають можливості для найкращого розвитку кожної дитини.