Корисні зміни в нових нормах харчування дітей у закладах дошкільної освіти

29.Чер.2021
Корисні зміни в нових нормах харчування дітей у закладах дошкільної освіти

7 квітня 2021 року набрали чинності нові норми та Порядок організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.
Норми харчування та Порядок організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку затв. постановою КМУ від 24 березня 2021 р. № 305 на заміну нормам харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, затв. постановою КМУ від 22.11.2004 № 1591.
Відповідно до нових норм організації харчування виділено такі вікові групи: від 1 до 4 років та від 4 до 6 років.
Такі зміни прийняті, щоб: урегулювати організацію харчування дітей з огляду на принципи здорового харчування привести енергетичну цінність раціону, структури харчування до Норм фізіологічних потреб населення в основних харчових речовинах і енергії. Рекомендації щодо здійснення закупівель у сфері організації харчування. Завдяки новим нормам очікується досягти зниження споживання: цукру — до 25 г на добу; солі — на рівні менше 5 г на добу; насичених жирів — до 10% добового раціону.
Режим харчування в ЗДО: 
Енергетична й поживна цінність їжі у закладах дошкільної освіти повинна відповідати загальним віковим потребам дітей згідно з нормами фізіологічних потреб в основних харчових речовинах та енергії. Організація харчування у ЗДО здійснюється з дотриманням: норм харчування, вимог санітарного законодавства та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.

Постанова від 24 березня 2021 р. № 305

Останні новини
error: Content is protected !!