ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ

18.Бер.2019
ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ

Кожна людина, яка повідомляє про булінг, має бути почута!

  Булінг – це дія або бездіяльність, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого була або могла бути заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Для булінгу характерно:

– систематичність (повторюваність);

– наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі;

– наслідки у вигляді психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Ознаки за якими можна розпізнати булінг:

  • когось затискають у кутку приміщення;
  •  коли дорослий підходить до групи дітей, вони замовкають, розбігаються, різко змінюють діяльність;
  • одна дитина не обирається іншими (в ізоляції);
  • всі діти групи сміються над однією і тією ж дитиною;
  • по обличчю дитини: блідий, червоний, в сльозах, наляканий;
  • ознаки насильства на тілі;
  • дитина боїться зайти в туалет.

18 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон №2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», яким закріплено відповідальність за вчинення булінгу.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ВЧИНЕННЯ БУЛІНГУ

Згідно КУпАП булінг, вчинений малолітньою або неповнолітньою особою, тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють. Штраф становить від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів, або від 20 до 40 годин громадських робіт. Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладання адміністративного стягнення, штраф становитиме від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів, або громадські роботи від 40 до 60 годин.

Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України про випадки боулінгу учасника освітнього процесу тягне за собою накладання на нього штрафу від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням до 20 процентів заробітку.

Контактна інформація та перелік організацій і установ, які займаються проблемою протидії булінгу:

Національну дитячу «гарячу лінію» для дітей та батьків з питань захисту прав дітей за номером 116-111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до16.00);

Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;

Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335;

Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;

Уповноважений Президента України з прав дитини 044 255 76 75;

Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;

Національна поліція України 102.

Також Вам допоможуть:

Росподнюк Катерина Анатоліївна, соціальний педагог – уповноважена особа  ЖЦРД №53 за запобігання, своєчасне виявлення, ефективну протидію проявам  булінгу (цькування) та здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявалення фактів насильства та/або отримання заяв/повідомлень від постраждалої особи/інших осіб.

Ковальова Людмила Володимирівна, практичний психолог – відповідальна особа за здійснення контролю за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в  ЖЦРД №53 та розгляд скарг про відмову у реагуванні на випадки булінгу (цькування) за відповідними заявами.

error: Content is protected !!