Вплив плавання на здоров’я дитини

18.Лис.2019
Вплив плавання на здоров’я дитини

Плавання дуже позитивно впливає на організм дитини, зокрема, на такі основні показники її фізичного розвитку, як ріст, вага і пропорційність, поліпшує роботу серцево-судинної та нервової систем, розвиває дихальний апарат і м’язи. До того ж плавання є дієвим способом профілактики та виправлення порушень опорно-рухового апарату.

Горизонтальне положення тіла під час плавання забезпечує рівномірне переміщення крові по судинах, що важливо для функціонування серцево-судинної системи. Безперервне чергування напруження і розслаблення створює умови для розвитиста зусиль на подолання опору води розвиває дихальний апарат  та збільшує місткість легенів. У дітей схильних до ожиріння, під впливом м’язового  навантаження поживні речовини не накопичуються у жировому депо,  а перетворюються на енергію. Під час плавання вода омиває все тіло та очищає шкіру від продуктів виділення. Дозований вплив прохолодної води на шкіру ефективно стимулює життєві сили дитини та здатність протистояти інфекційним хворобам. Особливо корисно плавати в морській воді. Солі, що містяться в ній, стимулюють рефлекторні реакції. Під час плавання дитина вдихає морське повітря, збагачене озоном, а хвилі роблять своєрідний масаж тіла.

Отже, купання та плавання – це і ефективний спосіб загартовування, і дієва лікувальна процедура. Адже повторювані, правильно проведені, дозовані купання і плавання значно підвищують опірність організму до мінливих чинників навколишнього середовища.

Галерея зображень
error: Content is protected !!